Hlavné menu

Ivan Švejna

Ivan Švejna zastáva funkciu štátneho tajomníka Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky od roku 2016.

Narodil sa v roku 1965 v Košiciach.

Vzdelanie

Ivan Švejna vyštudoval zahraničný obchod na Obchodnej fakulte Vysokej školy ekonomickej v Bratislave a medzinárodné právo na Univerzite Komenského v Bratislave. Po ukončení štúdií absolvoval viacero štipendijných pobytov v zahraničných inštitúciách – Bank of England, Deutsche Bundesbank, World Bank a iné.

Politická kariéra

V roku 2009 sa stal podpredsedom strany Most-Híd. Od roku 2010 bol poslancom Národnej rady SR, kde pôsobil ako člen Výboru pre financie a rozpočet a člen Výboru pre európske záležitosti. V roku 2010 bol zároveň štátnym tajomníkom Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR.

Kariéra mimo politiky

V rokoch 1993 až 1996 bol Ivan Švejna ekonomickým poradcom primátora hlavného mesta SR. Neskôr radil prezidentovi Fondu národného majetku SR a bol finančným poradcom viacerých investičných spoločností. V rokoch 2002 až 2003 pôsobil na Ministerstve práce, sociálnych vecí a rodiny ako generálny riaditeľ sekcie sociálneho poistenia.

 
  • Hore
  • Vytlačiť do pdf
  • Vytlačiť stránku
 

Partners

ESF istp – INTEGROVANÝ SYSTÉM TYPOVÝCH POZÍCIÍ Stránky rodovej rovnosti, rovnosti príležitosti a postavenie žien opis – Operačný program informatizácia spoločnosti odkaz na www.detstvobeznasilia.gov.sk