Hlavné menu


Pre prehrávanie video súborov je potrebné mať aktívny JavaScript
 

Video archív

Zobraziť banner

Aktuality

Zamestnávatelia môžu žiadať o finančné príspevky na flexibilné pracovné miesta pre uchádzačov o zamestnanie s deťmi do desať rokov, resp. zamestnancov, ktorí sa vracajú späť do práce po ukončení rodičovskej dovolenky a majú záujem o flexibilnú formu práce. Zamestnávatelia alebo spolupracujúce organizácie môžu zároveň žiadať aj o príspevok na služby starostlivosti o deti.

Viac

 
Počas štvrtého otvorenia vystúpilo z druhého dôchodkového piliera 158 310 sporiteľov. Opustili ho najmä ľudia starší ako 45 rokov. Naopak, vstúpilo doň 19 288 poistencov.

Viac

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter sa spolu s premiérom Robertom Ficom a ministrom zdravotníctva Viliamom Čislákom zúčastnil na X. celoslovenskom sneme Jednoty dôchodcov na Slovensku.

Galéria

Viac

V máji evidovali úrady práce, sociálnych vecí a rodiny opäť menej uchádzačov o zamestnanie. Miera evidovanej nezamestnanosti sa oproti aprílu 2015 znížila o 0,20 percentuálneho bodu a dostala sa na úroveň 11,48 %.

Viac

 
"Domováci" sa stretli na celoslovenskom finále športových hier. Podujatie sa teší veľkej obľube, veď tento rok oslávilo štvrťstoročnicu. Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR už desiaty rok preberá nad podujatím záštitu.

Galéria

Viac

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter sa zúčastnil na najmilšom koncerte roka Úsmev ako dar. Ten si pripomína už štvrťstoročie svoje existencie, pričom za ten čas ho navštívilo viac ako 12 500 detí z detských domovov z celého Slovenska.

Galéria

Viac

Viac ako 130 expertov z celého Slovenska sa stretlo na odbornej konferencii, kde hovorili o tom, ako spoločne zlepšovať systém ochrany detí, ktoré sú vystavené vo svojom okolí prejavom rôznych foriem násilia.

Galéria

Viac

 
Čelní predstavitelia Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR oslávili Medzinárodný deň detí v detských domovoch naprieč Slovenskom. Viac ako stovku detí potešili aj užitočnými darčekmi.

Galéria

Viac

Minister Ján Richter sa zúčastnil na slávnostnom odovzdávaní maturitných vysvedčení absolventom Súkromnej strednej odbornej školy hutníckej a Súkromného gymnázia v Podbrezovej. Hutníci či mechanici strojov – práve im duálny systém vzdelávania zabezpečí prácu hneď po škole.

Galéria

Viac

Aktuálny koeficient životných nákladov nízkopríjmových domácností, ktorý je rozhodujúci pre úpravu súm životného minima, má hodnotu 0,99848. To znamená, že vďaka vlaňajšej novele zákona ani tento rok sumy životného minima neklesnú.

Viac

 

Viac aktualít Všetky aktuality Všetky aktuality Menej aktualít pocet

 
 

Partners

ESF istp – INTEGROVANÝ SYSTÉM TYPOVÝCH POZÍCIÍ Stránky rodovej rovnosti, rovnosti príležitosti a postavenie žien opis – Operačný program informatizácia spoločnosti