Hlavné menu


Pre prehrávanie video súborov je potrebné mať aktívny JavaScript
 

Video archív

Zobraziť banner

Aktuality

V snahe zlepšiť použiteľnosť a poskytnúť Vám stručné a jasné informácie týkajúce sa práce, sociálnych vecí a rodiny, prešla naša webová stránka celkovou reformou. Keďže novú stránku používate už niekoľko mesiacov, budeme radi, ak nám na ňu necháte spätnú väzbu. Vyplnenie dotazníka Vám zaberie iba niekoľko minút a nám pomôže zistiť, čo Vám na našej stránke chýba a čo by ste chceli vylepšiť. Vaše názory a rady zaevidujeme a pokúsime sa Vám vyjsť v ústrety.

Viac

 
Výročie prijatia Dohovoru OSN o právach dieťaťa a Svetový deň prevencie týrania a zneužívania detí si Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR pripomenulo odbornou diskusiou.

Viac

„Budúcnosť je dnes" hovorí motto popredného medzinárodného kongresu ITAPA 2014. Podľa toho sa riadia aj odborníci na Ministerstve práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

Viac

Týranie, šikanovanie, zlé zaobchádzanie či zneužívanie detí je závažný problém, ktorý neobchádza ani Slovensko. K ochrane detí sa snaží MPSVR SR pristupovať čo najaktívnejšie a najzodpovednejšie.

Viac

 
Prázdninovému prepúšťaniu učiteľov od nového roka odzvoní. V parlamentne je už novela Zákonníka práce a zákona o pedagogických a odborných zamestnancoch, ktorá to zakazuje.

Viac

Na sklonku uplynulého týždňa dali v Čadci slávnostne do užívania viacúčelové zariadenie pre seniorov. Pásku symbolicky prestrihli minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter, poslanec NR SR Ján Podmanický a primátor Čadce Milan Gura.

Galéria

Viac

Slovensko sa pred 10 rokmi začlenilo medzi krajiny, ktoré zaradilo mediáciu do svojho právneho systému. Aj pri tejto príležitosti sa stretli odborníci zo Slovenska a do Bratislavy pozvali aj kolegov z viacerých európskych krajín.

Viac

 
Približne 10 tisíc ľudí, najmä z radov dlhodobo nezamestnaných, by mohlo nájsť v krátkom čase uplatnenie na trhu práce. Ministerstvá práce a školstva pripravili projekt „Späť do školy“, ktorý je zameraný na zvýšenie možnosti uplatnenia mladých ľudí na trhu práce prostredníctvom dodatočného odborného vzdelávania.

Viac

Pri príležitosti Medzinárodného dňa starších ľudí a stále aktuálneho Mesiaca úcty k starším zorganizovalo aj tento rok Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny v spolupráci s Jednotou dôchodcov na Slovensku stretnutie skôr narodených. V historickej Moyzesovej sieni, na nábreží Dunaja v Bratislave, sa stretlo viac ako 200 seniorov.

Galéria

Viac

Miera evidovanej nezamestnanosti je najnižšia od decembra 2010. Za posledné sledované obdobie september 2014 dosiahla úroveň 12,44 %. Vyplýva to zo štatistík Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny.

Viac

 

Viac aktualít Všetky aktuality Všetky aktuality Menej aktualít pocet

 
 

Partners

-common- ESF logo new_horizont RGB-web.jpg istp – INTEGROVANÝ SYSTÉM TYPOVÝCH POZÍCIÍ Stránky rodovej rovnosti, rovnosti príležitosti a postavenie žien opis – Operačný program informatizácia spoločnosti