Hlavné menu


Pre prehrávanie video súborov je potrebné mať aktívny JavaScript
 

Video archív

Zobraziť banner

Aktuality

Zamestnávatelia môžu žiadať o finančné príspevky na flexibilné pracovné miesta pre uchádzačov o zamestnanie s deťmi do desať rokov, resp. zamestnancov, ktorí sa vracajú späť do práce po ukončení rodičovskej dovolenky a majú záujem o flexibilnú formu práce. Zamestnávatelia alebo spolupracujúce organizácie môžu zároveň žiadať aj o príspevok na služby starostlivosti o deti.

Viac

 
Nezamestnanosť na Slovensku sa blíži k dvanástim percentám. V marci dosiahla 12,06%, čo je o 0,26% menej ako vo februári. Najviac odišlo z evidencie úradov práce mladých ľudí a dlhodobo nezamestnaných.

Viac

Konfederácia odborových zväzov SR si pripomína štvrťstoročie svojej existencie. Za ten čas sa vyprofilovala na organizáciu nezávislú voči štátnym a samosprávnym orgánom, vyšším územným celkom, zamestnávateľom, ale aj politickým stranám a hnutiam.

Galéria

Viac

Pomôcť ženám prežívajúcim násilie si kladie za cieľ novovznikajúce Koordinačno-metodické centrum pre rodovo podmienené a domáce násilie. Predstavili ho odborníci na uvádzacej konferencii k samotnému projektu.

Viac

 
V priestoroch Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny sa konalo prvé zasadnutie prípravného výboru Slovenskej komory sociálnych pracovníkov a asistentov sociálnej práce, ktoré slávnostne otvoril minister Ján Richter.

Galéria

Viac

Zvýšený počet kontrol odhalil v minulom roku aj viac nelegálne zamestnaných osôb. Inšpektori skontrolovali takmer 57 tisíc osôb, z ktorých nelegálne pracovalo 2335. Výrazne pomohli aj špecializované útvary, tzv. Kobra.

Viac

Organizácia spojených národov vyhlásila druhý apríl za Medzinárodný deň povedomia o autizme. Táto pervazívna vývojová porucha nadobúda v mnohých krajinách rozmery epidémie. Aj preto sa venuje ľuďom s autizmom zvýšená pozornosť.

Viac

 
Pred štyrmi rokmi otriasla verejnosťou správa o únose dvoch súrodencov vlastným otcom. Po celý ten čas sa kompetentným, ani ich mame, nedarilo zistiť, kde sa deti zdržiavajú. Dnes však všetci zainteresovaní môžu cítiť zadosťučinenie a radosť. Deti sú na Slovensku.

Viac

Na štvordňovú pracovnú návštevu (30.3.- 2.4.) zavítal do metropoly Slovenska minister pre rodinu a sociálnu solidaritu Maltskej republiky Michael Farrugio. Prišiel na pozvanie jeho rezortného kolegu, ministra práce Jána Richtera.

Galéria

Viac

Minister práce Ján Richter slávnostne otvoril novovybudované zariadenie pre seniorov v Novom Meste nad Váhom. Urobil tak v rámci výjazdového rokovania vlády v Trenčianskom kraji.

Viac

 

Viac aktualít Všetky aktuality Všetky aktuality Menej aktualít pocet

 
 

Partners

ESF istp – INTEGROVANÝ SYSTÉM TYPOVÝCH POZÍCIÍ Stránky rodovej rovnosti, rovnosti príležitosti a postavenie žien opis – Operačný program informatizácia spoločnosti