Hlavné menu


Pre prehrávanie video súborov je potrebné mať aktívny JavaScript
 

Video archív

Zobraziť banner

Aktuality

Zamestnávatelia môžu žiadať o finančné príspevky na flexibilné pracovné miesta pre uchádzačov o zamestnanie s deťmi do desať rokov, resp. zamestnancov, ktorí sa vracajú späť do práce po ukončení rodičovskej dovolenky a majú záujem o flexibilnú formu práce. Zamestnávatelia alebo spolupracujúce organizácie môžu zároveň žiadať aj o príspevok na služby starostlivosti o deti.

Viac

 
Aj vďaka zavedeniu takzvaného súbehu pomoci v hmotnej núdzi a mzdy a posilneniu osobitného príspevku si našlo prácu viac ako 10-tisíc dlhodobo nezamestnaných. Klesá aj počet ľudí odkázaných na pomoc štátu.

Viac

V júni sa na úradoch práce zaevidovalo 10 470 absolventov, ktorí tento rok skončili vysokú školu. Miera evidovanej nezamestnanosti sa oproti máju zvýšila o 0,07 percentuálneho bodu a je na úrovni 11,55%.

Viac

Rezort práce, sociálnych vecí a rodiny využíva finančné prostriedky EÚ aj na zavedenie systému vzdelávania ľudí, ktorí pomáhajú chudobným, sociálne vylúčeným, starším, osobám so zdravotným postihnutím, rodinám s deťmi či inak ohrozeným skupinám.

Viac

 
Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR sa ostro ohradzuje voči tvrdeniam niektorých neverejných poskytovateľov sociálnych služieb, že vláda a ministerstvo nie sú ochotné riešiť kritickú situáciu vo financovaní sociálnych služieb.

Viac

Počas štvrtého otvorenia vystúpilo z druhého dôchodkového piliera 158 310 sporiteľov. Opustili ho najmä ľudia starší ako 45 rokov. Naopak, vstúpilo doň 19 288 poistencov.

Viac

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter sa spolu s premiérom Robertom Ficom a ministrom zdravotníctva Viliamom Čislákom zúčastnil na X. celoslovenskom sneme Jednoty dôchodcov na Slovensku.

Galéria

Viac

 
V máji evidovali úrady práce, sociálnych vecí a rodiny opäť menej uchádzačov o zamestnanie. Miera evidovanej nezamestnanosti sa oproti aprílu 2015 znížila o 0,20 percentuálneho bodu a dostala sa na úroveň 11,48 %.

Viac

"Domováci" sa stretli na celoslovenskom finále športových hier. Podujatie sa teší veľkej obľube, veď tento rok oslávilo štvrťstoročnicu. Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR už desiaty rok preberá nad podujatím záštitu.

Galéria

Viac

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter sa zúčastnil na najmilšom koncerte roka Úsmev ako dar. Ten si pripomína už štvrťstoročie svoje existencie, pričom za ten čas ho navštívilo viac ako 12 500 detí z detských domovov z celého Slovenska.

Galéria

Viac

 

Viac aktualít Všetky aktuality Všetky aktuality Menej aktualít pocet

 
 

Partners

ESF istp – INTEGROVANÝ SYSTÉM TYPOVÝCH POZÍCIÍ Stránky rodovej rovnosti, rovnosti príležitosti a postavenie žien opis – Operačný program informatizácia spoločnosti