Hlavné menu

Zbierka šatstva pre Zariadenie núdzového bývania v Nitre

Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR sa opäť rozhodlo pomôcť tým, ktorí to najviac potrebujú formou zbierky, tento krát zbierkou šatstva.
 

Zbierka sa uskutočnila pod záštitou štátnej tajomníčky ministerstva Lucie Nicholsonovej a prebiehala od novembra do decembra 2011. Myšlienku pomôcť si osvojili nielen zamestnanci ministerstva, ale aj ľudia „zvonku“ napr. materská škola na Dudvážskej ulici v Bratislave, ktorá priniesla do zbierky značné množstvo detského oblečenia prevažne pre zimné obdobie.

Detské oblečenie s veľkou vďakou privítali a využívať ho už môžu detičky zo Zariadenia núdzového bývania v Nitre, ktoré poskytuje okrem iného aj materiálnu pomoc pre sociálne odkázaných občanov. Zbierku osobne odovzdal ešte pred Vianocami aj spolu s vianočnými darčekmi vedúci služobného úradu ministerstva Milan Kozický. Riaditeľka zariadenia Janka Moravčíková ho pri tejto príležitosti informovala o fungovaní zariadenia, o podmienkach prijímania klientov a financovania a priblížila aj v krátkosti osudy ubytovaných klientov zariadenia.

 
  • Hore
  • Vytlačiť do pdf
  • Vytlačiť stránku
 

Partners

ESF ISTP - Internetový sprievodca trhom práce Stránky rodovej rovnosti, rovnosti príležitosti a postavenie žien opis – Operačný program informatizácia spoločnosti EURES odkaz na www.detstvobeznasilia.gov.sk