Hlavné menu


Pre prehrávanie video súborov je potrebné mať aktívny JavaScript a nainštalovaný Adobe Flash
 

Video archív

Zobraziť banner

Aktuality

Evidovaná miera nezamestnanosti sa v októbri priblížila k deviatim percentám. Zo septembrových 9,42 % klesla na 9,08 %. Celková miera sa medzimesačne znížila o 0,33 p.b. na 10,50 %.Podobné hodnoty sme naposledy dosiahli v januári 2009. Úrady práce evidovali v októbri tohto roku 285 251 nezamestnaných, čo je o 8 844 menej ako v septembri. Medziročne sa ich počet znížil o necelých 59-tisíc.

Viac

 
V európskej únii je bez práce viac ako 20 miliónov ľudí. Generálni riaditelia verejných služieb zamestnanosti v Bratislave diskutovali o zefektívnení pomoci pre nezamestnaných, a to najmä tých, ktorí nepracovali už viac ako rok.

Galéria

Viac

Minister Ján Richter otvoril za účasti predsedu vlády Roberta Fica medzinárodnú odbornú konferenciu o sociálnej ekonomike ako kľúčovom hráčovi v poskytovaní efektívnych odpovedí na súčasné spoločenské zmeny v EÚ a vo svete.

Galéria

Viac

Vianočné trhy chránených dielní môže počas tohto týždňa navštíviť verejnosť na pôde MPSVR SR v Bratislave. Vstupné priestory tak na niekoľko dní ovládla príjemná predsviatočná atmosféra. Tradícia podujatia siaha do roku 2009.

Galéria

Viac

 
25. november bol v roku 1999 vyhlásený OSN za Medzinárodný deň eliminácie násilia páchaného na ženách. V tento deň začínajú celosvetové aktivity v rámci kampane 16 dní aktivizmu proti násiliu páchanom na ženách, ktorá trvá do 10. decembra, Medzinárodného dňa ľudských práv.

Viac

Minister práce Ján Richter aj tento rok zachoval tradíciu a na sklonku roka sa stretol so seniormi z viacerých organizácii zo všetkých kútov Slovenska. Podujatie, na ktorom sa ich zúčastnilo viac ako 300, sa konalo v priestoroch Radošinského naivného divadla v Bratislave.

Galéria

Viac

November sa nesie v znamení ochrany detí pred násilím, týraním, sexuálnym zneužívaním či šikanovaním. Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny sa každoročne pripája k medzinárodným aktivitám smerujúcim k odstráneniu týrania a zneužívania detí. Rezort práce pokladá tieto javy za mimoriadne závažný celospoločenský problém.

Viac

 
Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR aj tento rok upriamuje pozornosť na Medzinárodný deň nevidiacich. 13. novembra sa v roku 1745 narodil Valentin Haüy, zakladateľ prvej školy pre nevidiacich v Paríži. Leitmotívom tohto dňa, ktorý si pripomíname od roku 1946, je pozdvihnúť kvalitu života zrakovo postihnutých ľudí.

Viac

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter vyzval zástupcov zamestnancov, aby sa intenzívnejšie zapojili do riešenia problémov, ktoré súvisia s nedostatkom kvalifikovanej pracovnej sily. Urobil tak na ôsmom zjazde Konfederácie odborových zväzov Slovenskej republiky v Bratislave.

Viac

Minister práce Ján Richter odovzdal v rámci 16. ročníka medzinárodnej konferencie Mosty v sociálnoprávnej ochrane ocenenia Spoločne pre rodinu. Od roku 2005 je podujatie spojené s pochvalou tých, ktorí takmer všetok svoj čas venujú výchove detí a starostlivosti o ne.

Galéria

Viac

 

Viac aktualít Všetky aktuality Všetky aktuality Menej aktualít pocet

 
 

Partners

ESF istp – INTEGROVANÝ SYSTÉM TYPOVÝCH POZÍCIÍ Stránky rodovej rovnosti, rovnosti príležitosti a postavenie žien opis – Operačný program informatizácia spoločnosti