Hlavné menu


Pre prehrávanie video súborov je potrebné mať aktívny JavaScript
 

Video archív

Zobraziť banner

Aktuality

Viac ako 49-tisíc ľudí v hmotnej núdzi alebo v nepriaznivej životnej situácii dostane v nasledujúcich dňoch potravinové balíčky. S ich distribúciu už začali partnerské organizácie Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny. Slovenská Katolícka Charita, Slovenský Červený kríž a Charita sv. Alžbety n. o. rozdajú vybraným príjemcom viac ako 103-tisíc potravinových balíčkov. Tie obsahujú najmä potraviny, ktoré sú nenáročné na skladovanie a majú dostatočne dlhé obdobie trvanlivosti.

Viac

 
Ďalšie tri menej rozvinuté okresy už majú svoje akčné plány rozvoja do roku 2020. Ich hlavným cieľom je dať ľuďom v zaostávajúcich okresoch prácu, aby mohli zabezpečiť kvalitnejší život svojich rodín. Pomôžu aj opatrenia a nástroje Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

Viac

Celková nezamestnanosť sa v júli dostala po 11 %. Pod touto hranicou nebola od februára 2009. Oproti júnu poklesla o 0,06 percentuálneho bodu na 10,96 %. Úrady evidovali 297 469 ľudí bez práce. Miera evidovanej nezamestnanosti sa v júli znížila o 0,01 percentuálneho bodu na 9,44 %.

Viac

Aj v tomto roku navrhuje Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR jednorazové zvýšenie vianočného príspevku pre dôchodcov s najnižšími penziami. Návrh ešte musia odobriť poslanci Národnej rady Slovenskej republiky. Isté však už je, že na Vianoce si prilepší viac penzistov.

Viac

 
Penzie by sa od nového roka mali zvýšiť o 2 % z priemernej mesačnej sumy daného dôchodku. Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR upravuje valorizačný mechanizmus pre rok 2017. Ak by k zmene nedošlo, starobní dôchodcovia by si prilepšili najviac o približne 1,4 eura a nie 8,2 eura. Návrh smeruje do parlamentu.

Viac

Centrum medzinárodnoprávnej ochrany detí a mládeže MPSVR organizuje aj tento rok poradenstvo zamerané na únosy detí a pomoc pri vymáhaní výživného na deti od neplatiacich rodičov. Cieľom je varovať pred týmito negatívnymi javmi, poskytnúť odbornú, prípadne aj právnu pomoc.

Viac

Minister Ján Richter sa zúčastnil na pietnom zhromaždení, ktoré je venované banskému nešťastiu v Handlovej „Deň bielych ruží“. Už po šiesty raz si významní predstavitelia štátnej a verejnej správy, mesta a obyvatelia Handlovej uctili spomienku na najväčšiu tragédiu baníctva, pri ktorej 10. augusta 2009 zahynulo 20 baníkov a banských záchranárov.

Galéria

Viac

 
Prevádzkovanie tzv. jaslí či postavenie opatrovateľov detí upraví zákon. Ministerstvo pripravilo zmeny v sociálnych službách na podporu zosúlaďovania rodinného a pracovného života. Ich výsledkom majú byť dostupnejšie a kvalitnejšie služby starostlivosti o deti do troch rokov.

Viac

MPSVR SR pripravilo jednu z prioritných zmien, ktorú bývalá vláda prisľúbila koncom minulého roka a súčasná zakotvila do Programového vyhlásenia vlády SR na roky 2016 – 2020. Týka sa zákona o peňažných príspevkoch na kompenzáciu ťažkého zdravotného postihnutia, ktorý dnes vstúpil do medzirezortného pripomienkového konania.

Viac

Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny pripravuje zmenu pri vyplácaní dôchodkových úspor z II. piliera. Navrhuje znížiť hranicu, od ktorej sa ľudia môžu slobodne rozhodovať, ako použijú svoje nasporené peniaze.

Viac

 

Viac aktualít Všetky aktuality Všetky aktuality Menej aktualít pocet

 
 

Partners

ESF istp – INTEGROVANÝ SYSTÉM TYPOVÝCH POZÍCIÍ Stránky rodovej rovnosti, rovnosti príležitosti a postavenie žien opis – Operačný program informatizácia spoločnosti