Hlavné menu


Pre prehrávanie video súborov je potrebné mať aktívny JavaScript a nainštalovaný Adobe Flash
 

Video archív

Zobraziť banner

Aktuality

Aký študijný odbor si vybrať? Aké zamestnania budú dominovať o pár rokov? Ktoré povolania nebudú potrebné? Aj na tieto otázky dá odpoveď nová webová stránka, ktorú spustilo Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR. Má pomôcť zvýšiť uplatniteľnosť absolventov a poskytnúť prehľad o vývoji na pracovnom trhu v najbližších rokoch.

Viac

 
Miera evidovanej nezamestnanosti na Slovensku vo februári tohto roka klesla o 0,10 percentuálneho bodu na 5,16 %. Znížila sa aj celková miera, a to na 6,35 %. Z evidencie ubudli najmä dlhodobo nezamestnaní a ľudia starší ako 50 rokov. Pozitívom je, že pribudli aj ďalšie tisícky voľných pracovných miest.

Viac

Popri zasadnutí Rady EÚ pre zamestnanosť, sociálnu politiku, zdravie a spotrebiteľské záležitosti absolvoval minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter v Bruseli viacero bilaterálnych rokovaní. So svojimi kolegami hovoril najmä o našej kandidatúre na sídlo Európskeho orgánu práce.

Viac

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter rokoval s predstaviteľmi trnavskej automobilky Groupe PSA Slovakia. Hovorili najmä o ich plánoch a o preškoľovaní súčasných aj budúcich zamestnancov závodu pre potreby novej výroby.

Viac

 
Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter prezentoval kandidatúru Slovenska na sídlo Európskeho orgánu práce v Bratislave veľvyslancom členských krajín EÚ, ktorí pôsobia na Slovensku. Pracovné stretnutie zorganizovalo na Úrade vlády SR rumunské predsedníctvo v Rade EÚ za účasti predsedu vlády Petra Pellegriniho. Zúčastnil sa na ňom aj štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR František Ružička.

Galéria

Viac

Zástupcovia Národného koordinačného strediska pre riešenie problematiky násilia na deťoch prezentovali 7. marca 2019 na 23. Zasadnutí Lanzarotského výboru Rady Európy v Štrasburgu národnú kampaň „Týka sa ma to”. Aktivity Slovenskej republiky zamerané na zvyšovanie povedomia verejnosti o problematike násilia na deťoch ocenil aj samotný predseda výboru George Nikolaidis.

Galéria

Viac

Ďalšie stretnutie na podporu kandidatúry Slovenska v boji o sídlo Európskeho orgánu práce absolvoval minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter v Chorvátsku. So svojím rezortným kolegom ministrom práce a dôchodkového systému Markom Pavićom hovorili aj o blížiacom sa predsedníctve Chorvátska v Rade EÚ v prvom polroku 2020.

Galéria

Viac

 
Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter prezentoval v stredu, 6. marca 2019, ponuku Slovenska na sídlo Európskeho orgánu práce v Bratislave holandskému ministrovi sociálnych vecí a zamestnanosti Wouterovi Koolmeesovi. Nadviazal tak na rokovania zo začiatku týždňa v Luxemburgu a Belgicku.

Galéria

Viac

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter odštartoval sériu rokovaní na podporu Slovenska v boji o sídlo Európskeho orgánu práce v Bratislave. Ako prvých navštívil rezortných kolegov z Luxemburska a Belgicka.

Galéria

Viac

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter už po siedmykrát odovzdal zlaté, strieborné, bronzové medaily a ďakovné listy. Z jeho rúk si ich prevzalo tento raz 25 osobností, ktoré svojou prácou a aktivitami pozdvihli nielen úroveň, ale aj samotné vnímanie sociálnej práce.

Galéria

Viac

 

Viac aktualít Všetky aktuality Všetky aktuality Menej aktualít pocet

 
 

Partners

ESF istp – INTEGROVANÝ SYSTÉM TYPOVÝCH POZÍCIÍ Stránky rodovej rovnosti, rovnosti príležitosti a postavenie žien opis – Operačný program informatizácia spoločnosti