Hlavné menu

Aktuality

20.06.2017

Najnižšia evidovaná nezamestnanosť v histórii

V máji 2017 dosiahla evidovaná nezamestnanosť najnižšiu mieru od vzniku samostatnej Slovenskej republiky. Poklesom na 7,35 % prekonala doteraz najlepšiu hodnotu z augusta 2008. Medzimesačne sa znížila o 0,39 percentuálneho bodu. Klesla aj celková miera, a to na 8,69 %.

Viac

15.06.2017

Minister rokoval na Rade aj o vysielaní pracovníkov

Minister Ján Richter prezentoval na Rade ministrov pre zamestnanosť a sociálnu politiku postoj Slovenska k európskej smernici o vysielaní pracovníkov. V Luxemburgu predstavitelia rezortov odsúhlasili aj odporúčania pre jednotlivé krajiny v oblasti zamestnanosti a sociálneho zabezpečenia.

Galéria

Viac

14.06.2017

Deti z domovov na Celoslovenských športových hrách

V dňoch 13 – 14. júna 2017 sa konali 27. Celoslovenské športové hry detí z detských domovov, tentokrát v multifunkčnom areáli Čilistov. Svoje sily si zmeralo 350 detí zo 48 detských domov a tí najlepší budú reprezentovať Slovensko na Medzinárodných športových hrách v Maďarsku.

Galéria

Viac

 
08.06.2017

Minister na Najmilšom koncerte roka

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter ani tento rok nevynechal celoslovenskú prehliadku umeleckých vystúpení detí z detských domovov a náhradných rodín. Spolu so štátnym tajomníkom Branislavom Ondrušom si pozreli program 85 detí na Najmilšom koncerte roka, ktorý po 27. raz zorganizoval Úsmev ako dar.

Galéria

Viac

08.06.2017

Do práce sme cestovali aj na bicykloch

V poradí štvrtý ročník celonárodnej kampane „Do práce na bicykli 2017“ zaznamenal úspešnú účasť zamestnancov Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR. Cieľom projektu bola najmä podpora rozvoja mobility v mestách a motivácia ľudí na využívanie ekologického spôsobu dopravy do práce.

Viac

03.06.2017

Deň detí sme slávili v detských domovoch

Pri príležitosti Medzinárodného dňa detí zavítal minister, štátni tajomníci a generálny tajomník služobného úradu Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR medzi deti v detských domovoch na celom Slovensku. V rámci osláv mali športové hry, ale zabávali sa aj pri kultúrnych vystúpeniach či kulinárskej súťaži vo varení guláša.

Galéria

Viac

 
01.06.2017

Regionálny samit k nelegálnemu zamestnávaniu

Ministri a zástupcovia rezortov práce Slovenskej republiky, Česka, Maďarska, Poľska, Rumunska a Srbska sa stretli na regionálnom samite v Bratislave. Na rokovaní v Rytierskej sieni Bratislavského hradu hľadali riešenia k zamedzeniu nelegálneho zamestnávania a vysielania zamestnancov a na zabezpečenie sociálnych práv pre všetkých pracovníkov.

Galéria

Viac

30.05.2017

Českí poslanci navštívili naše ministerstvo

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter prijal delegáciu Výboru pre sociálnu politiku Poslaneckej snemovne Českej republiky. Za účasti zástupkýň slovenského Výboru pre sociálne veci NR SR sa venovali najmä témam, ktoré sú vysoko aktuálne v obidvoch krajinách.

Galéria

Viac

22.05.2017

Minister prijal zástupkyňu Úradu Vysokého komisára OSN

Minister Ján Richter prijal regionálnu zástupkyňu Úradu Vysokého komisára OSN pre utečencov pre strednú Európu Monserrat Feixas Vihé. Diskutovali o pripravovanom programe pre osoby s udelenou medzinárodnou ochranou.

Galéria

Viac

 
19.05.2017

Nezamestnanosť sa blíži k historickým číslam

Celková aj evidovaná miera nezamestnanosti poklesla v apríli tohto roku na úroveň hodnoty z novembra 2008. Počty ľudí bez práce sa dlhodobo znižujú, pribúdajú aj voľné pracovné miesta. Len úrady práce ich evidujú viac ako 50-tisíc, čo je najviac od roku 1997.

Viac

15.05.2017

Rezort práce pokračuje v podpore rodín

Zodpovedná rodinná politika rezortu práce je v centre pozornosti aj v rámci tohtoročného Medzinárodného dňa rodiny, ktorý si pripomíname 15. mája. Vyhlásila ho Organizácia spojených národov v roku 1993 a tohtoročným mottom je: „Aby deti otcov mali, aby mali mamy!“

Viac

11.05.2017

Spomienkové stretnutie

Pri príležitosti Svetového dňa bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci aj tento rok zorganizovalo MPSVR SR spomienkové stretnutie. Pozvanie ministra naň prijali vedúce osobnosti nášho politického života, zástupcovia štátnej a verejnej správy, predstavitelia odborových zväzov a združení, zástupcovia zamestnávateľských zväzov, ako aj spoločenských organizácií.

Galéria

Viac

 
Späť123456 ... 39

 
  • Hore
  • Vytlačiť do pdf
  • Vytlačiť stránku
 

Partners

ESF istp – INTEGROVANÝ SYSTÉM TYPOVÝCH POZÍCIÍ Stránky rodovej rovnosti, rovnosti príležitosti a postavenie žien opis – Operačný program informatizácia spoločnosti