Hlavné menu

21.11.2014

Na kongrese ITAPA ministerstvo opäť bodovalo

„Budúcnosť je dnes" hovorí motto popredného medzinárodného kongresu ITAPA 2014. Podľa toho sa riadia aj odborníci na Ministerstve práce, sociálnych vecí a rodiny SR.
 

Po minuloročnom úspechu, keď si zo spomínaného podujatia odniesli cenu za Projekt roka, zabojovali aj tento rok. Výsledkom je víťazstvo v kategórii Zlepšovanie procesov. Porotcovia pridelili najviac bodov práve projektu elektronických služieb Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR. Projekt zaviedol jednotnú elektronickú komunikáciu v rezorte práce, celkovo zefektívnil a zásadne urýchlil čas vybavovania, a v neposlednom rade sprehľadnil procesy pri vyplácaní sociálnych dávok. Systém má už vyše 10 000 aktívnych používateľov zo 60 organizácii a tieto sú rozmiestnené na viac ako 150 pracoviskách v rámci SR.

„Cenou ITAPA chceme zviditeľniť projekty, ktoré treba poznať a aktívne ich využívať. Verejnosť by mala spoznať tých, ktorí za nimi stoja," zdôraznil pri odovzdávaní cien riaditeľ ITAPA Michal Ivantyšyn.

 
 

Partners

ESF ISTP - Internetový sprievodca trhom práce Stránky rodovej rovnosti, rovnosti príležitosti a postavenie žien opis – Operačný program informatizácia spoločnosti EURES odkaz na www.detstvobeznasilia.gov.sk