Hlavné menu

30.05.2017

Českí poslanci navštívili naše ministerstvo

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter prijal delegáciu Výboru pre sociálnu politiku Poslaneckej snemovne Českej republiky. Za účasti zástupkýň slovenského Výboru pre sociálne veci NR SR sa venovali najmä témam, ktoré sú vysoko aktuálne v obidvoch krajinách.
 

Slovensko aj Česko pociťujú nedostatok kvalifikovanej pracovnej sily. České úrady práce ponúkajú približne 120-tisíc voľných pracovných miest, slovenské viac ako 50-tisíc. Poslanci sa zaujímali najmä o našu politiku zamestnanosti, o úspechy pri znižovaní nezamestnanosti mladých ľudí, ale aj o pravidlá pri zamestnávaní pracovníkov z krajín mimo Európskej únie.

Poslanci sa tiež zaoberali problematikou sociálnych služieb a dlhodobou starostlivosťou o starších ľudí. Rovnako ako my, aj oni pripravujú zmeny v tejto oblasti. Zhodli sa, že obidva výbory by mohli aj pri tejto téme zintenzívniť spoluprácu a navzájom sa inšpirovať. Predmetom diskusie bola aj dôchodková reforma a ďalšie plány ministerstva v oblasti dôchodkov.

 
 

Partners

ESF Portál voľných pracovných miest Stránky rodovej rovnosti, rovnosti príležitosti a postavenie žien logo skrátená práca EURES odkaz na www.detstvobeznasilia.gov.sk