Hlavné menu

15.05.2015

Nové miesta v automobilovom priemysle

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Ján Richter sa zúčastnil na otvorení novej karosárne v bratislavskom Volkswagene Slovakia. Spoločnosť vytvorila 1000 nových pracovných miest.
 

„Trend znižovania nezamestnanosti pokračuje. Je to devíza, na ktorej chceme aj naďalej stavať a rozšírenie výroby vo Volkswagene k tomu výraznou mierou prispeje“, uviedol minister Ján Richter.

Podľa údajov Eurostatu rástla slovenská ekonomika za prvé tri mesiace tohto roku najrýchlejšie spomedzi krajín eurozóny. „Chceme, aby verejnosť na Slovensku pocítila, že ekonomike sa začína dariť a vláda má povinnosť dobré ekonomické čísla preniesť priamo do domácností a do peňaženiek ľudí. Som presvedčený, že Slovensko aj v nasledujúcich mesiacoch a štvťrokoch bude vnímané ako krajina s jedným z najvyšších hospodárskych rastov“, poznamenal predseda vlády SR Robert Fico.

Volkswagen vyrobil na Slovensku od roku 1991 viac ako 4 milióny vozidiel. Patrí k najväčším exportérom, investorom aj zamestnávateľom v súkromnom sektore u nás. Zamestnáva vyše 9900 ľudí.

 
 

Partners

ESF Portál voľných pracovných miest Stránky rodovej rovnosti, rovnosti príležitosti a postavenie žien logo skrátená práca EURES odkaz na www.detstvobeznasilia.gov.sk