Hlavné menu

23.03.2022

Nový štátny tajomník na ministerstve práce prichádza zo Sociálnej poisťovne

Nový štátny tajomník na ministerstve práce, sociálnych vecí a rodiny Juraj Káčer prichádza zo Sociálnej poisťovne, kde doteraz pôsobil ako jej generálny riaditeľ. Vo funkcii štátneho tajomníka rezortu práce vystrieda od 1. apríla 2022 Borisa Ažaltoviča. Návrh na jeho menovanie dnes prijala vláda. Novým riaditeľom Sociálnej poisťovne sa stal Michal Ilko, ktorý dosiaľ riadil jej sekciu informatiky.
 

Nový štátny tajomník Juraj Káčer prichádza zo Sociálnej poisťovne, kde od septembra 2020 pôsobil ako generálny riaditeľ. Skúsenosti má aj z komunálnej politiky, je poslancom na župe aj v mestskom zastupiteľstve. Predtým bol viceprimátorom Bratislavy, poslancom zastupiteľstva v Dúbravke a členom rady Environmentálneho fondu.

„Verím, že moje skúsenosti z presadzovania viacerých zmien v činnosti Sociálnej poisťovne si nájdu uplatnenie aj na novom poste a budú pre ministerstvo práce prínosom,“ uvádza budúci štátny tajomník Juraj Káčer. V súčasnej situácii sa okrem problematiky sociálneho poistenia a dôchodkového sporenia či legislatívy plánuje venovať aj aktuálnym otázkam pomoci utečencov.

Michal Ilko, ktorý ho vystrieda na čele Sociálnej poisťovne, je dlhoročným odborníkom v oblasti IT služieb. Má bohaté skúsenosti s navrhovaním a zavádzaním nových informačných riešení, či modernizáciou pôvodných systémov. To je práve kľúčová oblasť, ktorú Sociálna poisťovňa aktívne rozvíja a posilňuje pre potreby ďalšej digitalizácie a elektronizácie jej služieb.

„S víziou a aktuálne nastaveným smerovaním Sociálnej poisťovne sa stotožňujem, rozdiel bude akurát v tom, že sa na nej budem odteraz podieľať z inej pozície. Možnosť viesť transformáciu Sociálnej poisťovne na modernú a proklientskú inštitúciu vnímam ako veľkú výzvu a prijímam ju s pokorou,“ uzavrel budúci generálny riaditeľ Sociálnej poisťovne Michal Ilko.

 
 

Partners

ESF Portál voľných pracovných miest Stránky rodovej rovnosti, rovnosti príležitosti a postavenie žien logo skrátená práca EURES odkaz na www.detstvobeznasilia.gov.sk