Hlavné menu

03.11.2023

Štátny tajomník Branislav Ondruš: Štát musí aktívne podporovať sociálne slabších

Štátnym tajomníkom Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky je od 1. novembra 2023 Branislav Ondruš. Problematiku rezortu práce dôverne pozná, keďže rovnakú pozíciu zastával dve volebné obdobia, v rokoch 2012 -2020. Na ministerstvo práce sa vracia po 3 a pol roku.
 

Prioritami Branislava Ondruša v tomto volebnom období budú zlepšenie pracovných podmienok pracujúcich, najmä ich odmeňovanie, spravodlivý dôchodkový systém a modernizácia sociálnych služieb, ktoré musia byť dostupné všetkým.

Štát bude aktívnejšie pomáhať rodičom, aby zvládli živiť svoje rodiny a zároveň sa mohli adekvátne venovať svojim deťom. Obzvlášť to bude platiť pre rodiny v ťažkých sociálnych podmienkach. Musíme ľudí reálne podporiť, aby sa dostali z chudoby a mali šancu na skutočné začlenenie sa do spoločnosti, najmä rodiny s deťmi a zdravotne znevýhodnení,“ uviedol štátny tajomník rezortu práce.

Branislav Ondruš sa narodil v Levoči. Po štúdiu na bratislavskom gymnáziu nastúpil na Univerzitu Komenského v Bratislave, kde získal titul magister v odbore politológia. Zároveň študoval aj európske politické systémy na anglickej Thames Valley University.

Po ukončení štúdia začal v roku 1996 pracovať v televízii Markíza, kde dva roky pôsobil ako moderátor televíznych novín, ekonomický redaktor aj komentátor. V rokoch 2002 – 2008 bol redaktorom a moderátorom spravodajstva v TV JOJ. Následne sa na dva roky stal riaditeľom tlačového a informačného odboru Úradu vlády SR. Pracoval aj v týždenníku Slovo.

V rokoch 2010 až 2012 bol poslancom Národnej rady Slovenskej republiky a vykonával funkciu podpredsedu Výboru NR SR pre sociálne veci. Zároveň bol členom Výboru NR SR pre európske záležitosti. Po voľbách v roku 2012 bol vymenovaný za štátneho tajomníka Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky.

Po odchode z ministerstva sa stal v máji 2020 predsedom Aliancie pre sociálnu ekonomiku na Slovensku. Od roku 2021 je poradcom pre Delegáciu Európskej únie v Republike Severné Macedónsko.

 
 

Partners

ESF Portál voľných pracovných miest Stránky rodovej rovnosti, rovnosti príležitosti a postavenie žien logo skrátená práca EURES odkaz na www.detstvobeznasilia.gov.sk