Hlavné menu

Začíname vyplácať júlovú prvú pomoc

SZČO, ktoré žiadajú o príspevok v rámci projektu „Prvá pomoc“ cez opatrenie 2, majú čas na zaslanie júnových výkazov, resp. žiadostí s výkazmi na príslušný úrad práce už iba do dnešnej polnoci. Zamestnávatelia môžu o júnové príspevky na mzdy zamestnancov požiadať až do konca augusta. Zároveň začnú od 1. augusta prijímať úrady práce výkazy a žiadosti za júl.
 

Úrady práce, sociálnych vecí a rodiny vyplatili doteraz zamestnávateľom a SZČO viac ako 457 miliónov eur. Použili sa na mzdy zamestnancov a podporu činnosti živnostníkov. Ďalších viac ako 8 miliónov eur poslalo ministerstvo zamestnancom, ktorí zostali bez príjmu. Tí dostali SOS dotáciu. Mnohým sme pomohli opakovane, niekoľko mesiacov po sebe. Príspevky budeme aj napriek uvoľneniu opatrení poskytovať nielen za mesiace jún a júl, ale aj august a september. Vláda totiž predĺžila poskytovanie prvej pomoci o ďalšie dva mesiace.

Záujemcovia o pomoc za júl môžu žiadať o príspevky od 1. augusta 2020. SZČO zasielajú svoje výkazy, resp. žiadosti s výkazmi v rámci opatrenia 2 do konca augusta. Zamestnávatelia, ktorí idú cez opatrenia 1 a 3A alebo 3B, žiadajú do 31. septembra 2020. Pripomíname, že zamestnávatelia už môžu pri čerpaní pomoci prestupovať aj medzi opatreniami 3A (kurzarbeit) a 3B (pokles tržieb), aby si vybrali, čo je pre nich výhodnejšie.

 
 

Partners

ESF Portál voľných pracovných miest Stránky rodovej rovnosti, rovnosti príležitosti a postavenie žien logo skrátená práca EURES odkaz na www.detstvobeznasilia.gov.sk